Nüüd see siis juhtuski…

On kaks asja, mida ma pulmade korraldamisel kõige enam kardan. Üks neist on hirm eksida pulma aja ja kohaga. Teine, eksida pulma ajal nimede välja hõikamisel.

Nimedega pole ma veel eksinud. Kirjutan nimed endale märkmepaberile. Tean pruudi ja peigmehe nimesid pulma ajaks juba väga hästi peast, kuid piilun nimesid siiski paberilt, et mitte sisse lasta ühtegi piinlikku apsakat.

Hiljuti realiseerus aga minu teine hirm. Olin broneerinud ühele kuupäevale kahed pulmad. Õnnetul kombel oli üks pruutpaar mul kalendrisse märkimata jäänud.

Igati ebameeldiv eksimus ja halb uudis pruutpaarile. Mulle lähevad teiste inimeste tunded korda ning elan neid raskemalt üle, kui keskmine eestlane. Antud situatsioonis andsin endale aru, et olukorra ära hoidmiseks pole enam võimalik midagi teha. Pean säilitama rahu ja otsima lahenduse, kuid seegi on paganama raske. Ma ei saa enne rahu, kui lahenduse leian. Nii ma siis kõigun sarnastes olukordades kerge närvivapustuse ja lahenduse otsimise vahel.

Mul on tegelikkuses selliste eksimuste vältimiseks oma süsteem välja kujunenud, mis seni on toiminud laitmatult. Sel korral, nagu selgus, olin apsaka ise oma süsteemi sisse lasknud.

Kui rääkisin oma möödalaskmisest ja suurest murest heale tuttavale ja ühele hinnatuimale õhtujuhile, siis ta rahustas mind: “Been there, done that!” ja jagas minuga kontakte, kellega võiks asenduse osas ühendust võtta.

See tõesti rahustas mind. Sellistes olukordades jääb iseendale mulje, nagu sa oled ainus, kes millegi sellisega võib hakkama saada. Mida rohkem oma eksimuse peale mõtled, seda enam süüd endal leiad ja saamatumana tunned. Siis on hea, kui keegi laiendab sinu silmaringi ja annab mõista, et see pole maailma lõpp.

Õnneks leidsin kogenud õhtujuhi abiga omale väärika asenduse ja pulm saab kindlasti parem kui kunagi varem.

Ma olen oma lastele õpetanud, et alati tunnista iseendale ja teistele, kui oled eksinud. Kui oled aus ja siiras, siis sulle andestatakse. Kui tunnistad ka iseendale oma eksimust ja ei otsi õigustust, siis on ka endale kergem andestada ja edasi liikuda.

Ma jään ka nüüd lootma pruutpaari andestusele. Mul on palju kergem tunne, et olen kõik teile ausalt ära rääkinud.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply