Meie südamlik mitte-ametlik pulmatseremoonia

Viimasel ajal on minult korduvalt küsitud, kas lisaks pulmaisa kohustustele viin läbi ka pulmatseremooniaid. Ametlikku paaripanemise õigust mul pole, aga mitte-ametlikke ja sümboolseid tseremooniaid aitan hea meelega korraldada ja vajadusel läbi viia.

Põhjuseid mitte-ametliku tseremoonia kasuks otsustada on erinevaid. Mõnel juhul on abielu sõlmitud mõnes teises riigis abikaasa pulmatraditsioone jälgides ja enamik koduseid pole pulmast osa saanud. Või siis kui ametlikult abielu sõlmiti, polnud pulmapeoks aega või vahendeid, kuid nüüd tundub olevat see õige aeg ja on ka võimalused. Samuti võib paaripanija väljakutsumine osutuda kulukaks, mistõttu otsustatakse mõne teise lahenduse kasuks.

Meie korraldasime oma pulmas samuti mitte-ametliku tseremoonia. 2010. aastal, mil pulmi pidasime, oli mitte-ametliku tseremoonia korraldamine veel üsna võõras mõte. Näiteks, otsustasime anda allkirjad abielutunnistusele Tallinna Perekonnaseisuametis ühel täiesti tavalisel päeval. Kuupäeval, mida, muide, vähesed teavad ja mis figureerib vaid ametlikes dokumentides. Arvasime, et allkirjade andmine läheb libedalt, aga võta näpust. Meie ainukeseks tunnistajaks olnud ametnikule ei mahtunud kuidagi pähe, et me ei soovi härdaid sõnu, pulmamarssi ega midagi muud peale seaduses ette nähtud osa. Kui ta kuulis, et meid paneb tegelikult paari hoopis minu ema, siis loobus ta sootuks edasi selgitamast ja pärimast. Kõik see tundus talle liiga kummaline. Pärast 15-minutilist läbirääkimist saime siiski allkirjad antud. Enam-vähem nii nagu ette kujutasime.

mitte-ametlik pulmatseremoonia

Pulmad korraldasime oma maakodus. Meie joaks oli kõige olulisem see, mida me oma abielu tähistamiseks teineteisele tõotame ja mida tahame sel puhul teineteisele öelda, südamest südamesse.

Meil oli tseremoonia puhul ainult kaks tingimust: et Mari-Liisi toob “altari” ette tema isa,  Tõnis Mägi “Mõni Mägi” saatel ja et tseremoonia keskmes oleks meie tõotused teineteisele. Ema korraldas kõik ülejäänu temale omasel südamlikul ja ainulaadsel moel ning see sobis imehästi meie armsasse päeva.

Tseremoonia on kahtlemata üks pulmade erilisemaid hetki ja vastutusrikas ülesanne igale pulmaisale. Kui teed seda südamega, ei saa eksida.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply