Pulmafotograaf

Pulmavideo ja pulmapildid on olulised

Räägin sel korral teemal, mida võiksid  selgitada asjatundjad ise. Võtan pulmapildid ja -video jutuks, et sellele piisavalt tähelepanu pöörata. Foto- ja videograafid on oma teenuse pakkumisest ilmselgelt huvitatud ning selleks, et alljärgnev sõnum ei kõlaks omakasupüüdlikult, otsustasingi nendega konsulteerimata selle jutuks võtta. Tõsi, ka minul on viimasel ajal omad kasud sees. Mari-Liis on samuti fotograaf pulmades. Minu soovitusel on aga veelgi isiklikum taust.

Meie enda pulmadest möödub sel suvel 11 aastat. Pulmad esivanemate kodus, keset kõige ilusamat suve, viljapõllu ääres, avatud telgis, kõige lähedasemate sõprade ja sugulastega, oma ema õnnistamisel ja Kukerpillide elava muusika saatel… Liialdamata tunnistame, et saime oma unistuste pulmapäeva. Kõik oli täpselt nii nagu pidi, nagu olime soovinud ja poleks mitte midagi muutnud. Õhkame tänini oma pulmapäeva järgi.

Mõni aeg hiljem, kauneid pulmapilte sirvides ja külalistega jagades, tunnistas Mari-Liis, et ühte ta siiski kahetseb. Me ei võtnud endale videograafi. Ma ei mäleta, et videograafi kaasamine meil isegi enne pulma jutuks oleks tulnud. Mina ei osanud pulmavideost puudust tunda ka mitte pärast pulma. Mälestused elavnesid iga kord kui meie pulmapilte vaatasin.

Täna, meie kohtumise aastapäeva eel, vaatasin oma väikese printsessiga pulmapilte. Rääkisime emme ja issi abiellumisest. Selgitasin, miks me emmega jälle Grand Rose spaasse lähme. Käime seal igal aastal oma kohtumise päeva tähistamas. Tänavu saab meil 14 aastat koos oldud.

Täna tunnen ma puudust meie pulmavideost. Krõõt Säde sirvis pilte suure õhinaga, kuid tema mälestused ei elavne pulmapilte vaadates. Ta loob oma ettekujutuse ja mälestuse meie pulmadest, aga see pole see.

Pulmapiltide ja -video tähtsust on raske käesoleval hetkel hinnata. Nende väärtus kasvab ajas ja omab hoopis erinevat tähendust meie laste ja lastelaste puhul. Pulmapäev on oluline osa pere kujunemisloost, millesse oleks väga tore järgmisi põlvkondi pühendada.

Piltidel ja videodel on erinev roll. Tänapäeval oleme harjunud pilte digitaalselt hoidma ja neid arvutist vaatama. Pildid saavad teise tähenduse, kui need saavad olema meie ja meie lähedaste ümber. Meie vanemad kurdavad tihti, et pole värskeid ülesvõtteid lastelastest või oma laste perest. Fotod enda kodus ja enda ümber, seintele ja kappidele sätituna, meenutavad pildid meile kõiki neid hetki, mis meenutamist väärivad. Selleks pole rohkemat vaja, kui astuda foto juurde ja võtta see hetk, et meenutada. Video vaatamine nõuab suuremat pühendumist ja sobib just sellisteks vestlusteks oma laste nagu mina täna Krõõt Sädega maha pidasin.

Foto- ja videograafi puudumine pulmapäeva ei mõjuta, kuid nemad on sama olulised, kui hea pulmaisa, bänd või toitlustaja, ilma kelleta me pulma ette ei kujuta.


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply